Острів Кіпр, розташований у Середземному морі – це не лише популярний туристичний напрямок, але і справжня скарбниця пам’яток стародавньої культури. Кіпр однозначно вартий того, щоб відвідати його хоча б раз у житті. Ділимося цікавими фактами.

 1. Кожна п’ята людина, яка мешкає на Кіпрі, — іноземець.
 2. Крадіжки на Кіпрі практично немає.
 3. На Кіпрі лівосторонній рух.
 4. У більшості будинків (за винятком житлових багатоповерхівок у великих містах) немає підігріву води. Натомість кіпріоти встановлюють на дахах резервуари з водою, які нагріваються сонцем.
 5. На Кіпрі немає залізниць. Точніше, одна є, але вона була закрита через нерентабельність ще в середині минулого століття.
 6. У розташованому на Кіпрі місті Пафос так багато різних археологічних об’єктів, що мають величезну цінність, що все місто було повністю внесено до списку культурної спадщини ЮНЕСКО.
 7. Кіпріоти люблять відпочивати. Наприклад, у неділю зазвичай закрито взагалі все, а банки та аптеки працюють лише по буднях, і лише до обіду. Більшість магазинів закриваються о 5-6 годині вечора.
 8. На Кіпрі розташоване місто-примара Вароша, занедбане після військового конфлікту з Туреччиною в середині 80-х. З того часу місто порожнє і повільно руйнується. Де-юре Вароша є кварталом найбільшого міста Фамагусти.
 9. Близько двох відсотків території острова Кіпр перебувають під контролем Великобританії — там розташовані військові бази цієї країни.
 10. Туристам, у закордонному паспорті якого є штамп, що свідчить про перетин кордону Македонії, може бути відмовлено у в’їзді на Кіпр. Це з конфліктом Македонії та Греції.
 11. Незважаючи на те, що на Кіпрі розвинене виноробство, більшість кіпріотів дуже прохолодно ставляться до алкоголю, віддаючи перевагу безалкогольним коктейлям.
 12. Столиця Кіпру — місто Нікосія, причому місто розділене надвоє між Кіпром і невизнаною республікою Північний Кіпр. Обидві половинки Нікосії виконують роль столиці своїх держав.
 13. На Кіпрі немає платних пляжів — усі вони належать державі, а тому безкоштовні.
 14. З північного берега острова за хорошої погоди можна побачити Туреччину.
 15. На Кіпрі чомусь мало собак, а от кішок навпаки.
 16. На Кіпрі немає платних доріг.
 17. Кіпріоти дуже люблять весілля, і часом, коли одружуються, запрошують на свято багато сотень гостей.
 18. Якщо вас попало вчинити на Кіпрі правопорушення, не варто намагатися дати хабар місцевим правоохоронцям — це погано скінчиться.
 19. Найпопулярніший на Кіпрі вид спорту — футбол, як, втім, і в багатьох інших країнах.
 20. Найпівденніша точка Євросоюзу розташована саме тут, на Кіпрі.

Вам також може сподобатися...