Албанія – маленька балканська держава, небагата, але має давню історію.

Факти:

1. Не знаючи албанської, вам буде складно розуміти албанця навіть на рівні жестів, адже похитування головою з боку в бік у них означає «так», а вгору-вниз – «ні». Все навпаки.
2. За весь час існування Національного Олімпійського Комітету Албанії, заснованого у 1958 році, албанські спортсмени не здобули жодної олімпійської медалі.
3. До 70% площі Албанії займають гори.
4. Албанія була першою у світі офіційно оголошеною атеїстичною державою. Комуністи, які захопили владу в Албанії після Другої Світової, заборонили будь-які релігійні організації, літературу та проведення обрядів. Заборона була знята лише у 1992 році, спільно з падінням комуністичного режиму. На сьогоднішній день понад тисячу храмів і понад шістсот мечетей відкрито для відвідування, понад 90% населення є релігійним. Тільки 2% зараховують себе до атеїстів.
5. На території Албанії немає жодного Макдональдса.
6. У 1967 році Албанія під керівництвом Енвера Ходжі запустила програму з будівництва бункерів біля країни, щоб убезпечитися на випадок війни. За 20 років було збудовано понад сімсот тисяч бункерів з бетону, тож кожній родині в Албанії потенційно належав би один бункер.
7. Незважаючи на теплий клімат, на території країни є 4 льодовики, які знаходяться на Албанських Альпах (місцева назва гір – Проклетіє).
8. У жовтні 2016 року поліція Албанії придбала партію електромобілів Volkswagen e-Golf. Парк поліцейських електрокарів Албанії практично п’ятий за розміром в Європі. При цьому на території Албанії немає жодної спеціальної зарядної станції для електромобілів.

Вам також може сподобатися...