Найголовніший страх туристів на відпочинку — втрата багажу

Головне не панікувати!

Якщо все таки так сталося, що Ваш багаж втратили, перше що необхідно зробити — це підійти до стійки «Втрачені речі», яка відома як Lost & Found. У маленьких аеропортах така служба може бути відсутнім. Тоді ви звертаєтеся безпосередньо до представника авіакомпанії. Тут же слід оформити акт про неналежну перевезення багажу (Property Irregularity Report — PIR) — документ, який свідчить про те, що ваш багаж не прилетів в аеропорт. Акт оформляється до моменту виходу з контрольної зони аеропорту. Разом з копією акта вам нададуть інформацію про терміни пошуку багажу, контакти служби розшуку і 10-значний код, який можна використовувати для самостійної перевірки в системі WordTracer

Якщо протягом трьох днів багаж знайдено не було, ви складаєте список речей, які знаходилися у валізі. Обов’язково вказуємо кількість, виробника, опис, дату покупки і ціну. Даний список відправляється на службу розшуку, вказавши в темі номер акта PIR.

За статистикою 90% багажу знаходять в перші два дні.

❓Як постаратися уникнути втрати багажу

Не завжди провиною втрати багажу стає безпосередньо авіакомпанія, періодично спрацьовує людський фактор і неуважність. Ось кілька порад як мінімізувати втрату валізи:

📍Чемодан повинен бути впізнаваним. Дуже часто пасажири можуть забрати інший, зовні дуже схожий багаж. Яскравий чохол, або кольорова наклейка — вихід із ситуації.
📍Придбайте багажну бирку. На бирці вкажіть контактну інформацію — номер телефону і e-mail, а також номер рейсу, яким ви летите.
📍Знімайте бирки інших аеропортів і минулих рейсів. Логіст або автоматична система вважають стару бирку і відправлять ваш чемодан в інший аеропорт.
📍Перевіряйте дані квитка та багажної бирки. Вам випадково можуть поставити позначку про іншим рейсом.
📍Уточнюйте чи є необхідність забирати валізу в разі стикування. Не всі авіакомпанії переносять валізу з одного літака в інший.
📍Сфотографуйте багаж. У разі втрати буде легше пояснити, як він виглядає і чи є у нього відмінні риси.
📍Страхуйте багаж. Даний момент особливо актуальний, якщо ви перевозите цінні речі.

Вам також може сподобатися...