Хорватія – країна, що утворилася після розпаду Югославії. В даний час є популярним місцем туризму, в тому числі екологічної спрямованості. Багатьох приваблюють чистенькі хорватські пляжі та практично незаймана природа цієї країни.

Факти👇

1. Хорватія стала законодавцем світової моди на краватки. Цей аксесуар називається «Ліжко» (cravat).
2. Далматинські доги (або далматинці) родом із хорватської історичної області в Далмації, де археологи вперше знайшли кераміку із зображенням плямистих собак.
3. Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, в Істрії знаходиться найменший город на землі — Хум. У ньому проживають лише 23 особи.
4. Територія Хорватії включає, окрім материкової частини, архіпелаг майже з 700 островів, але тільки 50 з них — заселені.
5. Знаменитий серіал «Ігри престолів» знімався у Хорватії. Королівська Гавань — це причали та вулички курортного Дубровника.
6. Білий будинок у Вашингтоні облицьовані особливим білим вапняком — «шлюбним каменем». Його видобувають лише у каменоломнях на хорватському острові.
7. Один із найзнаменитіших хорватських сувенірів – подушечки, набиті гірською лавандою. На хорватському острові Хвар лаванда росте в ідеальних умовах.
8. 1 квітня найкраще проводить у хорватському місті Лудбрег. У всесвітній день сміху жителі та туристи п’ють вино прямо із центрального вуличного фонтану.
9. Національна хорватська валюта — Куна — названа на честь маленького звірка — куниці.
10. У хорватському місті Задар знаходиться єдиний у світі Морський Орган. Цей інструмент видає звуки під впливом шуму хвиль та вітрів.
11. Собор Святого Хреста в хорватському Нині офіційно визнаний найменшою церквою у світі. Його розміри лише 50 квадратних метрів.
12. Перший у Європі публічний театр був збудований на початку 17-го століття в хорватському Хварі.

Вам також може сподобатися...