Болгарія — це не лише недорогий курорт, це ще й давній край із найбагатшою історією та чудовою природою. Ми зібрали цікаві факти про Болгарію і ділимось ними у статті

 1. Болгарія як держава виникла у 681 році, при цьому за всю свою історію вона жодного разу не перейменовувалась. Як окремий народ болгари вперше згадуються ще раніше – 354 року.
 2. Література Болгарії є найдавнішою зі слов’янських, вона виникла ще 886 року.
 3. Християнство серед слов’янських народів першими прийняли болгари.
 4. Болгарська мова жестів сильно відрізняється від прийнятого в інших країнах світу — кивок означає незгоду, а рух головою з боку в бік, навпаки, слід інтерпретувати як «Так».
 5. На території Болгарії розташовано понад 4 тисячі печер.
 6. У Болгарії немає незалежних теле- та радіостанцій.
 7. На Різдво жителі Болгарії печуть пиріг під назвою «баниця», до якого кладуть монети, записки та інші сюрпризи. За цим пирогом болгари намагаються передбачити, що на них чекає наступного року.
 8. Незважаючи на широке поширення православ’я та майже повну відсутність католиків серед місцевих жителів, у Болгарії Різдво відзначають разом із усією Європою 25 грудня.
 9. Під час наступу Нового року в болгарських будинках на кілька хвилин вимикають світло – час, який господарі та їхні гості проводять у темряві, призначений для новорічних поцілунків, що залишаться в таємниці.
 10. Болгарія за кількістю об’єктів, що знаходяться під охороною ЮНЕСКО, посідає третє місце у світі – її випереджають лише Греція та Італія.
 11. У Болгарії збереглася найстаріша будівля на Балканському півострові – житловий будинок, який датується X-XII століттями, було зведено ще за часів Візантійської імперії.
 12. Болгарія – найбільший у світі постачальник рожевого масла, одного з найдорожчих інгредієнтів, які використовуються у парфумерії.
 13. Болгарська мова майже повністю складається із запозичень – споконвічно болгарських слів ним залишилося всього 7.
 14. Болгари не знають, що таке сир – у цій країні його не виробляють.
 15. На території Болгарії було знайдено найстаріший золотий скарб у світі – скарб із трьох тисяч золотих предметів віком близько 6 тисяч років.

Вам також може сподобатися...